Rehinli araç alırken dikkat edilmesi gerekenler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Konunun tamamı Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap linkindedir. Detaylar için linke tıklayınız. Bilinmesi gerekenlerde oğuz kardeşimizin anlatımıyla aşağıdadır.

........
Abi Alım satım şöyle oldu;
İlk hetapta arabayı serviste incelettirip expertiz'ini yaptırdım.
Daha sonra notere gidip dediğini sordum ve herhangi bir dolandırıcılığa maruz kalırsam imzalıyacagımız sözleşme gibi belgelerin mahkemede geçerli olmadığını söylediler.
Ama genede biz sözleşmeyi yapalım dedik.  :-\
Sonra bankadan Rehini kaldırttım ama yatırırken makbuza not düşürdüm.
Araba satışı benim üzerime yapılacagı için erken ödeme benim tarafımdan yapılıyor diye. (Bu işe Yarıyormuş)
Zaten cocuk benim emsalimdi ve ve ALIM/SATIM öncesi püf noktalara dikkat ettim.. :)
Birde Annesi, ailesi filan tanıştım ki araba zaten annesinin üzerineydi bu içimi rahatlattı. :)
Güvenilir oldugunu anlayınca hemen ALIM/SATIM'ı halletik bir sıkıntı cıkmadı çok şükür.. :) :iyi:

Ama şunu belirteyim;
Bu tarz Rehinli bir araç ile karşılaşırsanız ve geçrekten almak istiyorsanız kapılmayın. . . !!
Mutlaka ve mutlaka güvenilen bir şahıs olsun aksi taktirde para geri hiçbirşekilde alınamıyormuş...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33