aracın kilometresi oynanmis ne yapmaliyim?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ademtanir42

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: adem tanir
  • Marka: cruze 1.6
  • Model: ls
  • Model Yılı: 2010
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaslar herkese merhaba. Oncelikle sorunlarimi anlatmak isterim. Araci yaklasi 12 gun once aldim. Konyaliyim gittik mersindrn araci aldik. Neyse donus yolunda vize raporlarina bi baktik ki, kilometre oynanmis diyr yaziyor. Neyse aldigimiz adami aradik ve sorduk. Kilometre yerine mil girildigini soyledi bana. Neyse konyaya donduk ve direkt tüv tuk e gittik. Bunu anlamamiz icin servis kayitlari lazim dedi. Bizde servisr sorduk arac hic servise bile girmemis. Yani kilometrenin orjinal oldugu belli degil. Bu ilk sorundu
İkinci sorun; araci alirken bize 500-600 lira masraf var dediler. Serviste bunu soyledi. Motor bi acildi 6 bin lira masrafi cikti. Yani araba bana degerinin cok cok ustunde geldi. Mahkeme acmayi dusunuyorum. Bu konuda daha once dili yanmis olan varsa veya bilgisi olan varsa bana ne yapmam gerektigini soylerse cok sevinirim. İyi gunler

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Tüketici mahkemesine dava açmanız gerekiyor. Zaten arabanın km si ile oynayanlara 5000TL para cezası var. Aracın 6000TL lik kusuru için ise hukuki yoldan hakkınızı aramanız lazım. Yalnız öncesinde aldığınız kişiyi arayıp arabayı iade etmek ve paramı geri almak istiyorum deyip anlaşma yoluna gidin. Şayet satıcı anlaşmak istemiyorsa mahkemeye öyle gidin.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Arkadaslar herkese merhaba. Oncelikle sorunlarimi anlatmak isterim. Araci yaklasi 12 gun once aldim. Konyaliyim gittik mersindrn araci aldik. Neyse donus yolunda vize raporlarina bi baktik ki, kilometre oynanmis diyr yaziyor. Neyse aldigimiz adami aradik ve sorduk. Kilometre yerine mil girildigini soyledi bana. Neyse konyaya donduk ve direkt tüv tuk e gittik. Bunu anlamamiz icin servis kayitlari lazim dedi. Bizde servisr sorduk arac hic servise bile girmemis. Yani kilometrenin orjinal oldugu belli degil. Bu ilk sorundu
İkinci sorun; araci alirken bize 500-600 lira masraf var dediler. Serviste bunu soyledi. Motor bi acildi 6 bin lira masrafi cikti. Yani araba bana degerinin cok cok ustunde geldi. Mahkeme acmayi dusunuyorum. Bu konuda daha once dili yanmis olan varsa veya bilgisi olan varsa bana ne yapmam gerektigini soylerse cok sevinirim. İyi gunler

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Eski mesajın aklıma geldi... Malesef malı satana kadar işte... Sattımı bitti o iş... Geri almaz... Sen doğru mahkemeye git... Allah kolaylık versin.

Adamla konustuk ama hicbir usta bana katalizor demedi servis bilgisayara sokmadan 7bin masraf cikardi bana. Dedigim gibi adamla konustum geri alacak ama bu sorun bu kadar buyuk sorun mu? Ben arabadan anlamam pek. Foyat cok yuksek geldi bana. Katalizorde dedigin gibi hicbir ses gelmiyo. Alttan bir darbeside yok bugun egzoza ve alt kisimlara bakildi. Ama biri bogaz kelebegi der,biri supap der,biri katalizor der.. Simdi parcalarda pahali ben alsam atiyorum bogaz kelebegini aldim. Ee sorun gitmezse supap alacam. Sorun gitmezse katalizor... Yani adamlar sorun nerde bana demiyo sunlar degisecek diyolar. Parcada istanbulda. Simdi aldak cebe zarar belki bi yerde sorun var bunun icin 3-4 parca degistirmek mantiksiz gibi geldi. İsin icinden cikamadim inanin

Çevrimdışı ademtanir42

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Bugun bir avukata gittim. Adam dava acarsak kazanamayiz ve 7-8 bin masraf ederiz dedi. Kardesim bu arabayi aldim alali basima daha ne gelecek bilmiyorum inanin. Tuvtuk verilerine gore aracin kilometre oynanmis daha neyi kanitlayacaksak... Hatta adamlar altina imzasini atmis. Avukat bizi mi yedi anlamadim yani.. Adam numaramizi engelledi desem? Polis bunu yapan kiside.. Kime guvenecez artik bilmiyorum. Dert ustune dert yani inanin  :iblis: neyse daha ugrasacaz artik. İnternette yaziyo mahkemeyi kazanan cok ve bu yasa olarak cikti. Avukatta boyle konusunca iyice dert ettik kendimize

Çevrimdışı ademtanir42

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Bi de kardesim inan sanayiden cok cektim. Adamlar motoru bi acti neler cikardilar. Bogaz kelebegi,katalizor,silindir takimi,subablar celikle degisti... 6 bin masraf yaptim. Aracta stop etme sorunu vardi. Hallettik diye verdiler simdi gene aynisini yapiyo arac. Saka gibi ama gercek :) araci nasil biraktiysam ayni. Gene goturecez arabayi sanayiyr

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Ticaretin polisi askeri imamı olmaz hocam.öncelikle geçmiş olsun.bu ahlak meselesi adam ahlaksız sa ne yapsaniz boş başka bi avukatla gorusun derim elinizde kanıt varsa.evrak olarak ancak siz elinizde raporda km oynanmış diye  yazıyor demissiniz.yanı bile bile lades olmuşsunuz diye düşünüyorum.alırken raporları incelemedinizmi.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

+1

Katılıyorum. Birgün forumdan bir arkadaşımız Sakarya'da cami imamı birinden 2. el araba almaya gitti. Sözüne ve makamına itimat ettik adamın. Neyse Sakarya'ya gidildi, adamın yani sözümona imam beyin arabasında zerre boya yok. haliyle değişen yok. Plakayı söylememesinden işgillenmedik bile. Gidip arabayı sanayiye çekince arabanın tavan dahil boyalı olduğu ve sağ 2 kapının değiştiğini, şaseninde eğri olduğunu öğrenince aynen söylediğin gibi ahlak konusuna geldi mesele... Allah doğrularla karşılaştırsın. Sahip olduğu makamı suistimal edenlerede yazıklar olsun.

Çevrimdışı ademtanir42

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
İste orada sucumuz var. 5664 e mesaj atmadik. Biz arabayi aldiktan sonra vize raporlarini bulduk arabanin icinde. Orada km oynanmis yaziyordu. Oradan ogrendik. Adam bize mil olarak yazildigini soyledi. Aslinda mantikli geldi bana. Soyle ki; arac 2013 te 99 bin olarak, 30 nisan 2015 te ise 85 bin olarak girmis. Yani 45-50 gunde bi araba 60 bin km yol yapamaz. ( arac suan 143 binde.)
Simdi dusunuyorum, mil olarak girilse adam bunu gorup duzelttirebilirdi. Veya adam km dusurup tekrar yukseltme gibi bi durum soz konusu olur mu? Mantiksiz ama suan mantik aramiyom inanin :)
Muayene istasyonu da bunu kabul etmiyo yani. Km tekrar yukseltilmis olabilir dediler. Servis kaydi da olmayinca elimiz kitlendi kaldi yani..

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
İste orada sucumuz var. 5664 e mesaj atmadik. Biz arabayi aldiktan sonra vize raporlarini bulduk arabanin icinde. Orada km oynanmis yaziyordu. Oradan ogrendik. Adam bize mil olarak yazildigini soyledi. Aslinda mantikli geldi bana. Soyle ki; arac 2013 te 99 bin olarak, 30 nisan 2015 te ise 85 bin olarak girmis. Yani 45-50 gunde bi araba 60 bin km yol yapamaz. ( arac suan 143 binde.)
Simdi dusunuyorum, mil olarak girilse adam bunu gorup duzelttirebilirdi. Veya adam km dusurup tekrar yukseltme gibi bi durum soz konusu olur mu? Mantiksiz ama suan mantik aramiyom inanin :)
Muayene istasyonu da bunu kabul etmiyo yani. Km tekrar yukseltilmis olabilir dediler. Servis kaydi da olmayinca elimiz kitlendi kaldi yani..

Kardeş 50 günde bir araba 60.000 km yapamaz diye bir kanun yok. 1 Haftada 11.000 km yol yaptığımı bilirim. 50 günde 80.000 km yol yapılır... Ayrıca Mil ve Km 'yi ne mantıkla karıştırıyorlar? Burası ABD'mi? Burası Türkiye... Galiba siz arabayı satan adama fazla güveniyordunuz, gözü kapalı aldınız. Şimdide adam yan çiziyor.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33