Astra f direksiyon kutusu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oguzata

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: recep
  • Marka: Opel
  • Model: Astra F 1.6 16V
  • Model Yılı: 1998
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
arkadaşlar 98 astra f aracımın direksiyonundan 10 gündür sağa sola çevirince bir uğultu geliyordu. cuma günü ustaya gittim direksiyon yağı yarım litreden biraz fazla eksiltmiş(bir litreden az).tamamlayınca tüm ses kesildi ama alttan direksiyon kutusundan kaçırdığını gördük. Gerede'de veya Bolu'da tamir yapan yok. Ankara'da Menderes usta varmış, Gerede'deki usta onun numarasını verdi. "Erken gelmen gerekiyor, yetişmeyebilir. Olmazsa buradaki hazır direksiyon kutularından takarım" dedi. Haftaya,cumartesi günü gidecem ama şimdi kafam takıldı bu konuşmaya. Arabanın direksiyonunda hiçbir anormallik yok sadece yağ eksiltince ses yaptı,tamamlayınca düzeldi(eksiltmeye devam ediyor).bu durumda direksiyon kutusunda değiştirecek kadar bir sorun olabilir mi ki? Birde Menderes Ustayı tanıyormusunuz(şaşmazdaymış). Yada önerdiğiniz Ankarada direksiyoncu varmı?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Öncelikle, geçmiş olsun. Menderes usta'yı tanımıyorum. Fakat direksiyon kutusundan yağ sızıntısı devam ediyorsa yapılması lazım. Tanıdık olarak Ankara'da bildiğim normal oto tamircileri var. İhtisasları direksiyon üzerine değil. Bence ihmal edilmemesi gereken bir arıza. Biran önce yaptırıp kurtulmaya bak.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
arkadaşlar 98 astra f aracımın direksiyonundan 10 gündür sağa sola çevirince bir uğultu geliyordu. cuma günü ustaya gittim direksiyon yağı yarım litreden biraz fazla eksiltmiş(bir litreden az).tamamlayınca tüm ses kesildi ama alttan direksiyon kutusundan kaçırdığını gördük. Gerede'de veya Bolu'da tamir yapan yok. Ankara'da Menderes usta varmış, Gerede'deki usta onun numarasını verdi. "Erken gelmen gerekiyor, yetişmeyebilir. Olmazsa buradaki hazır direksiyon kutularından takarım" dedi. Haftaya,cumartesi günü gidecem ama şimdi kafam takıldı bu konuşmaya. Arabanın direksiyonunda hiçbir anormallik yok sadece yağ eksiltince ses yaptı,tamamlayınca düzeldi(eksiltmeye devam ediyor).bu durumda direksiyon kutusunda değiştirecek kadar bir sorun olabilir mi ki? Birde Menderes Ustayı tanıyormusunuz(şaşmazdaymış). Yada önerdiğiniz Ankarada direksiyoncu varmı?

Çevrimdışı oguzata

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Uğur bey hafta içi gelemiyorum hafta sonu sabah erkenden ankarada olmayı planlıyorum. sorun direksiyon olduğu için uzatmayı kesinlikle düşünmüyorum zaten. sadece güvenebileceğim bir usta var mı diye bir araştırmak istedi. sanayideki motor ustaları direksiyonla ilgilenmiyorlar dediğiniz gibi ayrı bir branş.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Aslında şöyle yapabiliriz, tavsiye ettiğimiz ustalarla görüşüp direksiyon arızasına en iyi çözümü kimin bulabileceği konusunda danışma şansımız olur. Eğer olur derseniz, numaralarını yazayım. Hepsini tek tek arayıp sorun yarın gün içinde.

Uğur bey hafta içi gelemiyorum hafta sonu sabah erkenden ankarada olmayı planlıyorum. sorun direksiyon olduğu için uzatmayı kesinlikle düşünmüyorum zaten. sadece güvenebileceğim bir usta var mı diye bir araştırmak istedi. sanayideki motor ustaları direksiyonla ilgilenmiyorlar dediğiniz gibi ayrı bir branş.

Çevrimdışı oguzata

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
çok iyi olur Uğur bey. Siz güvendiğiniz bir ustanın telefonunu verseniz benim için yeterli olur.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Özelden yazıyorum.

çok iyi olur Uğur bey. Siz güvendiğiniz bir ustanın telefonunu verseniz benim için yeterli olur.

Çevrimdışı oguzata

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Özelden yazıyorum.

teşekkür ederim

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Tamamdır yazdım Telefon numaralarını. Siz aradığınızda bizden selam söyleyin. Yardımcı olurlar. İnşallah sıkıntınız en kısa sürede ve ekonomik yoldan çözümlenir.

Çevrimdışı oguzata

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
aldım üçünüde.teşekkür ederim. Yarın selamınızı iletirim inşallah.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Tamamdır. Neticeden forumuda bilgilendirirsen iyi olur ;)

aldım üçünüde.teşekkür ederim. Yarın selamınızı iletirim inşallah.

Çevrimdışı oguzata

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Arkadaşlar sorunun çözüldüğünden emin plana kadar bilgi vermek istemedim. Artık emin olduğum için paylaşmanın vakti geldi. Tornacı menderes usta direksiyon konusunda iyi denilecek bir usta. gayet temiz ve açık çalışıyor. direksiyon kutusunu dağıttı ve keçeler dışında bir sorun olmadığını  :yandan: belirtti. sorun olması durumunda bir yıl garanti verdi.(inşallah olmaz) Bu işlem için 200 tl talep etti 170tl. aldı, Direksiyon kutusunu aynı sanayide(şaşmazda) Levent adında bir usta usta söktü. Kutunun sökülmesi bayağı zahmetli. alt takım ve üst taraftan bir sürü parça sökülüyor. Sökme işi 2 saati buluyor. takmakta hemen hemen  2 saat. bu arada sol rot başıda bozuk çıktı onunda yaptırdım bahane ile. Kutuyu söken usta sağolsun işimi gördü,bana bir sıkıntı yaşatmadı ama teknik olarak çok bilgili değil gibi(yani sök tak işlerini dikkatlice yapıyor ama,teknik anlamda bir sorun yaşansa çözüm konusunda sorun yaşayabilir. o yüzden öneride bulunmayacağım). ustada da sağolsun bu işlem için 100tl talep etti 85tl aldı ve sorunum 255 tl artı yakıta halloldu.  :yandan:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
oguz gecmis olsun. Seninle konustugumuz haftami gittin ustaya?

Çevrimdışı oguzata

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
teşekkür ederim arkadaşlar. evet Uğur bey o haftasonu gittim. Arabada sorun oldumu insan rahat edemiyor gidip hemen yaptırdım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Aslında çok ekonomik halletmişsiniz. Yol parasını saymazsak öyle. Hatırlıyorsan başka yerden de fiyat almıştık. Yol parasına eşit para istemişti Oğuz.

teşekkür ederim arkadaşlar. evet Uğur bey o haftasonu gittim. Arabada sorun oldumu insan rahat edemiyor gidip hemen yaptırdım

Çevrimdışı oguzata

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Aslında çok ekonomik halletmişsiniz. Yol parasını saymazsak öyle. Hatırlıyorsan başka yerden de fiyat almıştık. Yol parasına eşit para istemişti Oğuz.

evet. aynen öyle oldu. zahmetli bir iş olduğu için fiyat konusu farklı farklı olabiliyor ama şükürler olsun ekonomik bir şekilde ve (şimdilik) sorunsuzca hallettik

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33