bora motor arıza lambası

enkim · 4 · 10431

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enkim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
merhaba arkadaşlar 2003 1.6 bora pasific benzinli araç ım var kış dolayısıyla pek fazla binemiyorum arabaya, bugün arabayı çalıştırdım baktım motor arıza lambası sonme di stop edip 2~3 kez daha çalıştırdım yine aynı şekilde motor ariza lambası sonmuyor suan ve Abgas Werkstatt" yol bilgisayarinda cikan ariza. internetden biraz araştırdım bujilerden bobinlerden yakitdan yapar diyenler var birde size sorayim dedim.detaylara gelirsek bugünkü calistirmada benzin kokusu geldi ve çok sayıda araba kullandim benzinli lpgli dizel fakat bu arabama bir türlü alışamadım sanki vites gecislerinde diger arabalara göre biraz daha fazla gaz vermek gerekiyor yığılma oluyor yorumlarinizi bekliyorum....

Çevrimdışı enkim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
bilgisayara baglattim bugun oksijen sensör ü arıza vermis o da büyük ihtimalle yakitdandir dedi yakıtın oktan ı düşük olunca yapar dedi usta... arızayı sildi şimdilik bi sıkıntı yok çok şükür

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Bu arızanın sebebi zengin karışım, oksijen sensörü ve katalitik konvertör tıkanma arızası gibi görünüyor. Şayet bir elektronik arıza sonucu bu ışık yandıysa, ve sildirdiysen tekrar yanmayacaktır. Fakat, yol bilgisayarını takip etmeni öneririm. Anormal yakıt tüketimi bilgisini ekrandan okuyabilirsin. Örneğin şehir içi kullanımda normal şartlarda 8lt/100km gösteren yol bilgisayarı anormal biçimde 12lt/100km şeklinde ekran bilgisi vermeye başlayabilir. telaşlanmaya lüzum yok. işi uzatmadan oksijen sensörünü değiştirmeni öneriyorum. yakıt olarak amorti edecektir. biraz pahalı bir parça. Ama katalizör tıkandıysa masraf dahada büyük olur. 2000TL - 3000TL gibi rakamlar sözkonusu...

Oksijen sensörü

Katalizör

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
 Abi güncel bilgi vereyim.. kaliteli sensör 325 tl..

Sahibinden daha akıllı Zenfone5 ile gönderdi.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33