cok ama cok acil destek.. aracim surekli stop ediyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ademtanir42

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: adem tanir
  • Marka: cruze 1.6
  • Model: ls
  • Model Yılı: 2010
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Oncelikle herkese selaminaleykum
Bende 2010 model cruze 1.6 lpg li arac var. Arabayi yeni aldik. Bu yuzden cok skintidayiz. Bana yardim edin.
Oncelikle sorunlar;
1- arac isikta durunca bile stop ediyo. Aracta ayagini gazdan cekince stop ediyo
2-atac debriyaja basinca direksiyon agirlasiyo donduremiyorum
3-arac yokus cikmiyo boguluyo
4-arac cok fazla sekme oldu
5-Egzosdan deli gibi ses cikiyo sanki sahinle geziyorum arabayla..
Bana lutfen yardimci olun cok acil. Arabayi 25 e aldim. Adam bana begenmezsen arabayi geri alirim dedi. Aracin stop ettigini biliyordum ama bu kadar buyuk sorun olacagini bilmiyordum. İlk olarak bana bogaz kelebegini degistir dediler. Sonra baska bi yer supaplar degisir dedi. En son yetkili servise gittim zaten adam beni sok etti. 7 bin tl masrafi var dedi. Katalizör degisecek dedi. Bogaz kelebegi falan saydi onca sey ve bilgisayara bile baglamadi. Beyler bu sorunlari yasayan oldu mu bana acil cozum soyleyin. Araba guzel ama motorda skinti var ve vermekte istemiyorum bu sorunlari nasil hallederim? Neyden kaynaklaniyor olabilir?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Aleykümselam Adem. Aracın stop etmesinin sebebi tıkalı katalizör olabilir ama 2010 model bir araç olduğu için tıkanması imkansız değil ama zor. Bu araç kaç km 'de?

Çevrimdışı ademtanir42

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Suan arac 143 binde. Yetkili servis katalizör fiyatina 4 bin dedi. Cikma var 3bin dedi. Ben internetten cikmayi 700 e buldum. Usta bide;katalizör bozuk egzozdan anlasiliyo dedi. Egzoz ondan bu kadar ses cikariyo demekki. Katalizoru bosaltmislar dedi bana.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Adem kardeşim katalizörü boşaltmış olsalar araba daha seri olur. Rahat çalışır. benim anladığım kadarıyla bu aracın ya katalizörü tıkalı yada orta susturucu alttan darbe alıp büküldü ve araç egzoz gazını dışarı atamadığı için motoru aşırı sıkıştırıyor ve stop ettiriyor.

Şimdi tıkalı katalizör aracın içine ağır bir koku salar. Bunu hissedersin. Eğer katalizör dağılmışsa motor çalışırken şakır şakır ses gelir. Orta susturucu yada egzoz çıkış borusunda alttan darbe alıp bükülme ve duman sıkıştırma varsa bunada lifte alıp bakmak lazım.

Yapman gereken şu, aracı test edeceksin, 3-5 km kadar arabayı stop ettirmeden kullan, sağa emniyetli şekilde çek, motoru çalışır durumda bırakıp arabadan in kaputu aç ve egzoz manifoltuna bak. Eğer sıcaktan kızarma durumuna gelmişse tamam o zaman katalizör tıkanmış. Değişecek. Yada iptal edilecek. (İptal ettirirsen muayeneden geçmez)

Eğer şakır şakır ses geliyorsa motor panelinin içinden, sanki bir tenekeye çakıl doldurmuşsunda sallıyormuşsun gibi, buda katalizörün dağıldığına işarettir.

Eğer bu ikisi yoksa lifte kaldırılıp egzoz hattına bakılacak.

Bunun dışında, boğaz kelebeği, ateşleme sistemi, rolanti motoru, sübaplar, üst kapak gibi kontrollere girilmeli ki kesin arızayı bulman için.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Suan arac 143 binde. Yetkili servis katalizör fiyatina 4 bin dedi. Cikma var 3bin dedi. Ben internetten cikmayi 700 e buldum. Usta bide;katalizör bozuk egzozdan anlasiliyo dedi. Egzoz ondan bu kadar ses cikariyo demekki. Katalizoru bosaltmislar dedi bana.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Aldığın adama git. Konuşun anlaşın geri verebilrsen ver..

Sahibinden daha akıllı Zenfone5 ile gönderdi.

Çevrimdışı ademtanir42

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Adamla konustuk ama hicbir usta bana katalizor demedi servis bilgisayara sokmadan 7bin masraf cikardi bana. Dedigim gibi adamla konustum geri alacak ama bu sorun bu kadar buyuk sorun mu? Ben arabadan anlamam pek. Foyat cok yuksek geldi bana. Katalizorde dedigin gibi hicbir ses gelmiyo. Alttan bir darbeside yok bugun egzoza ve alt kisimlara bakildi. Ama biri bogaz kelebegi der,biri supap der,biri katalizor der.. Simdi parcalarda pahali ben alsam atiyorum bogaz kelebegini aldim. Ee sorun gitmezse supap alacam. Sorun gitmezse katalizor... Yani adamlar sorun nerde bana demiyo sunlar degisecek diyolar. Parcada istanbulda. Simdi aldak cebe zarar belki bi yerde sorun var bunun icin 3-4 parca degistirmek mantiksiz gibi geldi. İsin icinden cikamadim inanin

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Sen şunu bi dene, arabaya binmeden egzoz manifoltunun resmini çek, birde testi yaptıktan sonra çek.

Yapman gereken şu, aracı test edeceksin, 3-5 km kadar arabayı stop ettirmeden kullan, sağa emniyetli şekilde çek, motoru çalışır durumda bırakıp arabadan in kaputu aç ve egzoz manifoltuna bak. Eğer sıcaktan kızarma durumuna gelmişse tamam o zaman katalizör tıkanmış. Değişecek. Yada iptal edilecek. (İptal ettirirsen muayeneden geçmez)

Egzoz manifoltu nerede diye sorarsan resimde işaretlediğim parlak muhafaza sanının altında yer alır, döküm malzemedir. Yanlardan manifoltu görebilirsin.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33