Frene basınca titreme ve 120'den sonra direksiyon titremesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı slhacn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: salih acun
  • Marka: dacia
  • Model: logan
  • Model Yılı: 2008
  • Yakıt Tipi: Benzin
Daha öncedende bu forumdan titremenin neden olduğunu okumuştum ama bir de siz değerli üyelere sormak istedim. Aracıma vossen marka çelik jant(15 inç-5 bijon-5.5 diş dönüyor) taktırdım göbekle çelik jant arasına flanş taktılar ve son fren titremeye başladı ama disklerde yeni değişti ve bunu sağlam bir yerde yaptırmak istiyorum ve yapıcak kişi ne işlemler yapıcak. Araştırmamın sonucunda ya disklerde ya da flanşlarda bir sıkıntı olduğudur.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Frene basılınca hissedilen titreme fren disklerinden veya arka tekerlekler kampanalı ise, kampana içi orantısız aşınmadan meydana gelebilir. Ayrıca yüksek hızlarda direksiyon ve yüksek hızlarda direksiyonun titremesi her ne kadar normal olarak değerlendirilse bile aracın sağlam bir rot ayarına girmesi gerekiyor. Rotlar ayarlanırken direksiyon ayarınıda yapmakta yarar var. Anlaşılan aracın fabrikasyon ayarlarına uygun olmayan ek flanş ve jantlar arabayı zorluyor.

Not : Konuyu yanlış yere açmışsınız. Lütfen forum kurallarına uygun biçimde konu açınız. Ayrıca tanışma bölümüne bekliyoruz.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Daha öncedende bu forumdan titremenin neden olduğunu okumuştum ama bir de siz değerli üyelere sormak istedim. Aracıma vossen marka çelik jant(15 inç-5 bijon-5.5 diş dönüyor) taktırdım göbekle çelik jant arasına flanş taktılar ve son fren titremeye başladı ama disklerde yeni değişti ve bunu sağlam bir yerde yaptırmak istiyorum ve yapıcak kişi ne işlemler yapıcak. Araştırmamın sonucunda ya disklerde ya da flanşlarda bir sıkıntı olduğudur.

Çevrimdışı Çağdaş İNAY

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +77/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Çağdaş İNAY
  • Marka: Mercedes-Benz
  • Model: 280 SE
  • Model Yılı: 1983
Frenleme esnasında oluşan titreme fren diski ve fren kampanasından kaynaklanabilir. Rotları kontrol ettiriniz. Ayrıca yüksek hızlarda aracınızın titremesi, aracın hafif olmasına ve lastik balans ayarının iyi olmadığının bir göstergesidir.

Çevrimdışı slhacn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: salih acun
  • Marka: dacia
  • Model: logan
  • Model Yılı: 2008
Teşekkür ederim cevaplarınız için telefondan girdiğim için forumu pek inceleme imkanım olmuyor ama en kısa zamanda tanışma bölümüne de gelicem.

Çevrimdışı Çağdaş İNAY

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +77/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Çağdaş İNAY
  • Marka: Mercedes-Benz
  • Model: 280 SE
  • Model Yılı: 1983
Teşekkür ederim cevaplarınız için telefondan girdiğim için forumu pek inceleme imkanım olmuyor ama en kısa zamanda tanışma bölümüne de gelicem.
Zamanla forumumuza alışırsınız. Tekrar hoşgeldiniz.

Çevrimdışı MaCReM

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +66/-0
Gecenlerde aracimin on amartisorleri ve on salincaklari degistrdim daha sonra rot balansciya goturdum araci baktim otobanda hafiften bi titreme oluyor yuksek hizda rot ayarini yaptirdigim yere tekrar gittim adamin bana dedigi titremenin rot ile hic bi alakasi olamaz dedi titreme balansla alakalidir dedi rot aracin on takimdaki parcalarin duzgun calismasi icin gerekli olan bi ayar dedi titresimle bi alakasi yok dedi buna bagli olarak lastik ve balans onemli oluyornus

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Hızlandıkça titreme şiddeti artar. Ve adamın dediği doğru..

Sahibinden daha akıllı Zenfone5 ile gönderdi.

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Marka: Peugeot
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015
Araya metal bi parça takıyolar benim araçtada vardı onu söktürdüm düzeldi

Sent from my iPhone using Tapatalk
2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Geçen ay sıfır disk taktırdım daha 1000km yapmadan 100km hızın üzerine çıkınca fren esnasında titreme yaptı sonra garantili ürün olduğu için değişimini yaptırdık ondan sonra bir daha titreme yaptı bu sefer usta torna yaptıralım dedi çok az torna yaptırdım bir daha titreme falan olmadı bence sende disklerin daha önce tornalanmadıysa bir kere tornalat derim ;)

porya sıkıntılı belliki sıfır disk niye yalpalasın :(

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Yok abi tornacı sorun disklerde dedi eğer sorun poryada olsaydı torna yapmıyacaktı. 
porya sıkıntılı belliki sıfır disk niye yalpalasın :(

1. disk sıkıntılı, 2. diskte aynı, fakat tornalayınca düzeldi dedin. Birşey daha soracağım o zaman, tornalamayı araçtan sökmeden mi yaptı? yoksa torna tezgahına takıp mı yaptı?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33