help :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin
tekrar merhaba. bir sorum olacak. arabalar hakkinda cok acemi oldugumu soylemstm daha once. sormak istedgm su.. kalkis icin gaza hafifce basinca araba ani hareketle ileri dogru zipliyor gibi birsey oluyor. :) bunun sebebi nedir..? kendi arabamda da ayni sorun oluyordu.. arabam tamirde oldugu icin su an kullandgm kiralk arabada  iki gundur ayni sorunu yasiyorum. acaba benmi yanlis birseyler yapiyorum.ve birde sormak istedigim mesela trafikde yesil yaninca aniden  gaza fazla yuklenmek arabaya zarar verirmi. gaza fazla basinca boguyor gibi bi muddet hizli gitmiyor. yardimlariniz icin tesekkurler... sanirim anlatabildim :)

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
evet ses ciksin diye yapmasi guzel ama ses cikarken araba hizli gitmedimi cok sinir bozucu :) yerinde sayiyormus gibi hissetiriyo.

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
kendi arabamda bu sorun benzin azaldigi zaman oluyordu daha cok temizleyici kullan dediler bir kac kez kullandm depo doluyken fazla yapmiyordu. ama smdiki araba depo doluyken de yapiyor. sirkete goturmeme gerek varmi arabayi elimde bozulursa diye korkuyorum. kia hic sevmedim isizudan sonra

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Marka: Peugeot
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015
Ben desiğiniz sorundan pek anlamadım ama formumuz centilmen insanları yardımınıza koşacaktır :D
2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
:D  iftar teravih sanrm su an mesguller.

Çevrimdışı D@rk34

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +62/-2
  • Ad Soyad: Tansu
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2006
  • Yakıt Tipi: Motorin
Araba otomatikse sanırım durduğunuzda vitesi boşa alıyorsunuz kalkarken d ye alıp gaza basıyorsunuz.eğer öyleyse normal vitesi taktıktan bir müddet sonra gaza basarsanız sorun olmaz.ani kalkışlar her arabada olduğu gibi zararlıdır.gaza bastığınızda devir yükseliyor ama araba mı hızlanmıyor

 Tapatalk aracılığı ile gönderildi 
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
durdugumda genelde park a aliyorum kayma ihtimaline karsi. kalkarken d ye atp gaza basiyorum evet. gaza bastgmda araba bagiriyor ama hizini bi muddet sonra aliyor. devir yukselmesi ? ne anlama geliyor bu arada. gulmeyin acemiym derken ciddiydim bu konuda :)

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
hm ona dikkat etmemistm ne oldugunu merak ediyordum iyi oldu ogrendigim .. evet sanrm anladm.. yarin ona dikkat edicem yukselyormu ilk kalkista diye. tesekkurler. :)

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
o kadar cikiyo . sanrm orda sorun yok. benm ogrenmek istedgm bu kisa sure icersnde bi iki hafta gibi zaman . bozulup basima bela olmasi :D . zaten bir kaza yaptm kiralikla . bi masraf daha olmasin.. hani bu normalmi arabalarda yoksa bi arizami onu ogrenmek istedim..

Çevrimdışı D@rk34

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +62/-2
Araba otomatikse sanırım durduğunuzda vitesi boşa alıyorsunuz kalkarken d ye alıp gaza basıyorsunuz.eğer öyleyse normal vitesi taktıktan bir müddet sonra gaza basarsanız sorun olmaz.ani kalkışlar her arabada olduğu gibi zararlıdır.gaza bastığınızda devir yükseliyor ama araba mı hızlanmıyor

Abi hani 1 den 2 ye alıyoruz ya o ara dip gaz verirsinde arabadan boğuk ses çıkar yavaş yavaş hızlanır onu demek istiyor galiba arkadaş.
Beratçım o ara baskı balata yakıyorsun biliyorum da arkadaşın araç otomatikmiş :) onda öyle bir olay yok küt küt geçer vitesler.

Çevrimdışı D@rk34

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +62/-2
duraklamalarda vitesi p ye almanıza gerek yok siz d ye atıp direk gaza basıyorsunuz ama araç daha vitese takmadığı için ilk bir gaz verip sonra şanzmanı oturtuyor.Onun için kasma yapıyor.D ye aldığınızda biraz bekleyin 1 2 sn o zaman kalkışınızda sorun olmayacaktır.

Çevrimdışı burakXVII

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Burak Yıldırım
  • Marka: Opel
  • Model: Corsa
  • Model Yılı: 2013
durdugumda genelde park a aliyorum kayma ihtimaline karsi. kalkarken d ye atp gaza basiyorum evet. gaza bastgmda araba bagiriyor ama hizini bi muddet sonra aliyor. devir yukselmesi ? ne anlama geliyor bu arada. gulmeyin acemiym derken ciddiydim bu konuda :)

otomatik çok tarzım değil çokta başına oturmuşluğum yok. Fakat şöyle bi tez üreticem hemen, mesela düz viteslerde el freni ile kalkmak gibi bişey p den d ye geçmek. ilk 2 vitesde devir yüksekte atıyordur ve bahsettiğin sorunla karşılaşıyorsundur.
Bence ışıklarda süre uzunsa en fazla N'ye al ama onun dışında D'de kalsın.

Çevrimdışı D@rk34

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +62/-2

Abi hani 1 den 2 ye alıyoruz ya o ara dip gaz verirsinde arabadan boğuk ses çıkar yavaş yavaş hızlanır onu demek istiyor galiba arkadaş.
Beratçım o ara baskı balata yakıyorsun biliyorum da arkadaşın araç otomatikmiş :) onda öyle bir olay yok küt küt geçer vitesler.

Baskı balata mı ?  :bayıl: :bayıl:

Bi daha yapmayacağım.. 250 lira mı ne baskı balata... Yada yapar mıyım ki bilmiyorum..  :düşünüyor:
Vur kırbacı boşviii :)  :sofor:

Çevrimdışı uyelik1

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
duraklamalarda vitesi p ye almanıza gerek yok siz d ye atıp direk gaza basıyorsunuz ama araç daha vitese takmadığı için ilk bir gaz verip sonra şanzmanı oturtuyor.Onun için kasma yapıyor.D ye aldığınızda biraz bekleyin 1 2 sn o zaman kalkışınızda sorun olmayacaktır.
tesekkurler.. smdi anladm sorunu..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33