motordan gelen tıkırtılar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı platonikiim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Ali Çoban
  • Marka: Nissan
  • Model: Sunny
  • Model Yılı: 1992
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım. benim arabamda bir sorun var sizlerle paylasmak ve bilgi almak istedim. Nissan Sunny 1992 model araca sahibim. yagını yaklasık 5000 km önce değiştirdim ve o zamanlar bir kere hararet yaptı araba bloga giren hortunlardan biri patlamıs ve hemen farkına varıp gerekli müdahaleyi yaptık ve bi sıkıntı çıkmadı. Arabayı geçen hafta helezon yaylarından kestirttim yani düşürttürdüm. neyse bu hafta arabayla 15 - 20 km gittikten sonra yaza bastıgımda artan bir tıkırtı sesi gelmeye başladı ve o şekilde 5 km falan gittim ve park ettim arabayı. sabah sanayiye gitmek için çalıstırdım aynı ses duruyordu ve çekiştende düştü araba. motordan rölantide ve viteste gaz verdikçe artan bir tak tak tak diye bir vurma sesi var iki metalin bir birine sürtme sesi gibi. araba 196 binde ve lpg' li sizce ne olmus olabilir. Sanayide ustalara gösterdim contanın arası patlamıs ve pistonlardan hava mı ne dedi birbirine kaçıyor diyor. buji kablolarını kısa devre yaptırdığında söför mahalli tarafından 1 ve 2 inciyi kısa devre yapınca araba stop etme durumuna geliyor ama 3 ve 4' üncüyü çıkardığında hiç bir fark olmuyor. motorda acayip bir sallama vardı ve gaz ayarını yükselterek normale bindirdik sizce sorun ne olabilir. Dizel araçlardan daha fazla ses çıkıyor ve çekişte acayip bir düşüklük var. değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Arkadaşım geçmiş olsun. Tavsiyem aracı böyle kullanma. Yazık edersin motora. Belliki o ses motordan geliyor, yani krank piston sübaplar, sübap milleri... herşey olabilir. bujidende olabilir bak, buji anahtarın varsa bujileri sök. O hararetten sonra bujiyi erittiysen, buji iptal olmuşta olabilir. Artık eriyen hangi bujiyse o pistonda çalışmaz. takır takır ses yapar. Devirden düşer... performan kaybı olur.

Çevrimdışı platonikiim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Arkadaslar yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. Dun arabayi sanayiye goturmek icin calistirmak istedim ama nafile ne kadar ugrastiysam calismadi ve sonunda kurtarici cagirip sanayiye ustaya goturdum ve ust kapagi actik ve ustanin dedigi gibi ust kapak contasinin arasi patlamis ve motor suyunu pistonlerin uzerine salmis pazartesi ust kapak kontrol edilecek bazi kaynak olacak yerleri varmis ve conta degisip takilacak. Yorumlariniz icin cok teskkr ederim iyi forumlar

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Geçmiş olsun. Kaynak yaptırmak ne kadar sağlıklı olur bilinmez. Kapakta çatlak varsa değiştirmek daha sağlıklı olur.

Birde tanışma bölümümüze kısa bir mesaj yazarsanız ailemizde size hoşgeldin demek ister.

Çevrimdışı platonikiim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Yataklarda gömleklerde sıkıntı yoksa çok şanslısın..

Valla suan tek sikinti ust kapak contasi ama degistirip calistirinca ins baska bir sikinti cikmazkardesim saol.

Geçmiş olsun. Kaynak yaptırmak ne kadar sağlıklı olur bilinmez. Kapakta çatlak varsa değiştirmek daha sağlıklı olur.

Birde tanışma bölümümüze kısa bir mesaj yazarsanız ailemizde size hoşgeldin demek ister.

ust kapakta catlak olarak yok sanirim testte belli olacak  ama ust kapagin conta ya bakan 2 - 3 yerinde cukurlasma olmus sadece onlar kaynak ile doldurtturulacak kardesim onerin icin tskler

Çevrimdışı platonikiim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Seni bir tanısaydık önce,ondan sonra kardeş olacağımız büyük bir ihtimaldi ama sen şimdiden nasılsa sanal diyip hitap şeklini bozmuşsun bana göre... Sokakta görebileceğim herhangi bir 91 doğumlu kişi benimle kardeşim diye KONUŞMAZ...
[/quote]

Ozur dilerim forumun kurallarini vilmedigim icin direk Sorunumla ilgili mesaj attim ama sizler soyledikten sonra bugun kendimi tanitmak icin yazdim. Profiline girip bakmadigim icin oyle yazmistim suan baktim ve ozur diliyorum abi saygi herseyden once gelir benim icin.

Çevrimdışı platonikiim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Ali işte böyle durumlar oluşmasın diye önce tanışma mesajını ısrar ediyoruz bu arada motor arızan doğru tespit edilmiştir ekstra masraf çakartmasın bi daha
Yataklarda gömleklerde sıkıntı yoksa çok şanslısın..

Valla suan tek sikinti ust kapak contasi ama degistirip calistirinca ins baska bir sikinti cikmazkardesim saol.

ust kapakta catlak olarak yok sanirim testte belli olacak  ama ust kapagin conta ya bakan 2 - 3 yerinde cukurlasma olmus sadece onlar kaynak ile doldurtturulacak kardesim onerin icin tskler

Seni bir tanısaydık önce,ondan sonra kardeş olacağımız büyük bir ihtimaldi ama sen şimdiden nasılsa sanal diyip hitap şeklini bozmuşsun bana göre... Sokakta görebileceğim herhangi bir 91 doğumlu kişi benimle kardeşim diye KONUŞMAZ...

evet ama kendimi tanıtmamda biraz geç kaldım sanırım sizdende özür dilerim tabletten girdiğim için direk mesajlar görünüyordu profillere bakmamıstım

Çevrimdışı platonikiim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Ozur dilerim forumun kurallarini vilmedigim icin direk Sorunumla ilgili mesaj attim ama sizler soyledikten sonra bugun kendimi tanitmak icin yazdim. Profiline girip bakmadigim icin oyle yazmistim suan baktim ve ozur diliyorum abi saygi herseyden once gelir benim icin.

Konu kapanmıştır Ali.. yani bu mesaj için kapanmıştır anlamında... Yoksa sorunun çözülmediği sürece konun kapanmaz. Kısacası konuya dönersek eğer; konu motor olduğunda ustanın güvenilirliği önplanda olmalı... Bence bunu dikkate al...
[/quote]

Tesekkur ederim. Dediklerinizi dikkate alirim

GT-P1000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Birkaç ustaya sordun mu Ali? Tek ustada değilde, en az 2-3 ustadan fiyat ve bilgi alıp öyle karar ver.

Çevrimdışı platonikiim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Birkaç ustaya sordun mu Ali? Tek ustada değilde, en az 2-3 ustadan fiyat ve bilgi alıp öyle karar ver.

Evet sordum abi ayni civarlarda soylediler 3 tanesi contadan dedi bitanesi alt karteri sokup bakmam lazim demisti eger ona yaptirsaydim halim harapti :) ust kapagi teste verdik ust kapak catlak cikmis ustayla aksam gidip gorustum yenisi 900 tl diyor sibob falan filan 1,500 e yaklasir dedi kaynak 250 tlye hallederiz dedi parada da biraz sikinti olunca kaynaga verdik bizde conta degisimi ust kapak kaynagi ve.iscilikle beraber 700 falan tutuyor

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
İnşallah daha uygun rakamlara hallolur kardeşim

Çevrimdışı platonikiim

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
İnşallah daha uygun rakamlara hallolur kardeşim

Arabami aldim abi eskisindende iyi olmus :) toplam 800 tl ye halloldu bunada sukur :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33