ön takımlardan gelenses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melihbafra

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: mustafa çıldır
  • Model: Accent Era
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Motorin
merhaba arkadaşlar 2007 era dizel kullanıyorum arabamı biraz bozuk yola soktuğum zaman ön taraftan tıkır tıkır ses geliyor iki sefer rot balançıya gittim ön takımlarda birşey yok sadece tıkırtı burcu aşınmış dedi bende direksiyon kutusunu söktürüp tıkırtı burcunu değiştirttim ama ses hala var bir şöför arkadaşım salıncaklardan olabilir dedi bukonuda bilgisi olan bir aakadaş varmi acaba bana yardımcı olacak bu sesten artık gına geldi şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler

Çevrimdışı magenta

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: U.ALT
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
kendi arabamdan yola çıkarak söylüyorum milenyum kasa. tıkır tıkır ses çok hafif bozuk yolda bile geliyorsa.  amortisör ve takozlarındandır. bunları değiştirdim ses azaldı ama nadiren gene tıkırdıyordu rot baslarınıda değiştirdikten sonra tamamen kesildi.  sesi video seklinde çekip koyabilirsen daha yardımcı olmaya calısalım.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
bozuk yolda ses yapmayan araba yoktur.ya onden ya arkadan illaki ses yapar.bende eski arabamin (reno) on tarafindan ses geliyor diye ustama goturmustum.kaucuk takozlari degistirmistik.sonrasinda ses kesilmedi ama cok azaldi.zamanla hareketli parcalarda olusan bosluklar ses gelmesine sebep olabiliyor.benim bu konuyla ilgili soyleyeceklerim bukadar.

Çevrimdışı Quest03

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Hyundai
  • Model: Farklı marka kullanıyorum
Salıncak ya da z rotlardan, rot başlarından olsa rot balansçıların bunu anlamaması mümkün değil. Ses çok rahatsız edici değilse Uğur'ın da dediği gibi normal sayılabilir. Özellikle Arnavut kaldırımlarında B sınıfı araçlarda tıkırtı genelde yapıyor maalesef...
Eğri ağacın doğru gölgesi olmaz...

Çevrimdışı melihbafra

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: mustafa çıldır
  • Model: Accent Era
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Motorin
bu sesler normalden biraz fazla daha önce reno 19 kullanıyordun bukadar ses gelmiyordu bukonuda bana yardımcı olabilecek iyibir ustanız varmıdır istanbul avrupa yakasında

Çevrimdışı magenta

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: U.ALT
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2001
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
bozuk yolda ses yapmayan araba yoktur.ya onden ya arkadan illaki ses yapar.bende eski arabamin (reno) on tarafindan ses geliyor diye ustama goturmustum.kaucuk takozlari degistirmistik.sonrasinda ses kesilmedi ama cok azaldi.zamanla hareketli parcalarda olusan bosluklar ses gelmesine sebep olabiliyor.benim bu konuyla ilgili soyleyeceklerim bukadar.

valla yaptırdıkdan sonra tarlada bile kullandım. ses kesildi. arabanın ses yapması ayrı mesele tıkırtı gelmesi ayrı mesele. amcamlara gecen sene 2011 linea aldık. baraja gittik. dizel motor sesi haricide bozuk yolda bişey duyamadım. taslık toprak tarlada accentle gezdim. gene ses duyamadm.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Salıncak ya da z rotlardan, rot başlarından olsa rot balansçıların bunu anlamaması mümkün değil. Ses çok rahatsız edici değilse Uğur'ın da dediği gibi normal sayılabilir. Özellikle Arnavut kaldırımlarında B sınıfı araçlarda tıkırtı genelde yapıyor maalesef...

amortisör, amortisör takozları (ses yapıyor diye) ve rotçunun değiştir dediği rot ve rotilleri değiştirdim.sırf araba düz yolda sola çekiyor diye. adamlar hepsini yaptı. baskent sanayinin en iyi rotçularındanmıs ustamın tavsiyesi. ama sola çekmeyi gideremedi. acil isim var diye tekrar bir süre uğrayamadım. bu arada arabayı kendileri sürüp kendileri test ettiler oldu diye. sonra tekrar götürdüm bu sefer değişmedik bir rot kalmıs onun bozuk olduğunu söylediler. dedim 10 gün önce siz bunlar bozuk bunları değiştir dediniz hepsini değiştirdik. 6-7 sene bozulmayan rot, 10 gündemi bozuldu dedim. direttier biz baktığımızda bozuk değildi diye neyse götürdüm onuda değiştirdim. üç sefer arabayı sürüp kendiler test ettiler çekmeyi giderdiler. sonra bu arabayı rot değiştirmeden öncede ses geliyordu tıkır tıkır diye ben fark ettim siz o kadar sürdünüz fark edemediniz mi dedim. yok abi duymadık dediler. yani bazen rotcularda anlamayabiliyormus. ustası bile....

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33