Subap kapağı ve Yağ kaçırma sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mvphakan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: hakan uncu
  • Model: Accent Era
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
selam arkadaşlar,
ciddi bir problem oldu sanırım arabamda,motordan 2-3 haftadır gır gır acayip bi ses gelmeye başladı,kayış sesi gibi,sonra ayak üstü arabanın bakımını yapan ustama götürüp sordum,oda yağına bakıp 135,000 km de koyduğumuz yağın 143,000kmde tamamanın bittiğini,subap başlarının değişmesi gerektiğini,bunun için motoru indirmesi gerektiğini en az 1000 TL ye malolacağını söylediği,bir kaç sorum olacak;
-bu değişim bu kadar pahalımıdır?
-başka bişeyden olma ihtimali yokmudur?
-böyle bi işlem yaparsam arabam eski randımanına kavuşmama ihtimali varmı?
-sürekli yağını kontrol etsem beni biraz daha götürmezmi?
çok canımı sıktı bu işlem yoksa arabamı satmayı düşünüyorum.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Hakan çok geçmiş olsun. Seyid kardeşime katılıyorum. Tanıdık veya başka bir ustaya daha göstermekte yarar var. Ustanın verdiği rakam doğru olsa bile sağlamasını yapmış olursun. Motor rektefesi işi bilen bir usta tarafından yapılırsa, kesinlikle sorun olmaz. Motordan randıman alırsın. Ama işi bilmeyen adam seni hem masrafa sokar hemde psikolojini bozar. Hatırlıyor musun seni daha önce bir motor ustasına yönlendirmiştim.Pahalı iş yapan usta. İşte o usta bu işlerde ehildir. Ona gidersen pişman olmazsın. Daha geçtiğimiz 2 yıl önce yine bir Hyundai Accent motorunu rektefe yaptı. devirdaim pompası, radyatör, su boruları, motor gövdesindeki su kanallarının temizliğine varana kadar temizlendi. Bu şekilde kullanma bence, hemen çaresine baktır. Çünkü birden kilitler... yatak sarar bu seferde masraf artar. Belki şu anda 1000-1500 TL aralığında halledebilirsin ama genel rektefeye girersen minimum 2500-3000 TL civarında rakamlar çıkabilir. Piston gömlekleri (blok) honlamadır, üst kapak taşlamadır bu işlemlere maruz kalmadan baktır.

Çevrimdışı mvphakan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Hyundai
yarın bakacam artık,ama o diyosa öyledi o zaman demek :/ ve söylediğiniz daha ağır olacağı,rektefe olacak kadar ağırsa motor bitik demek :/ bi daha gazlı araba alırsam iki olsun,bu kadar ağır sorunları varsa daha fazla bu arabayı tutmanın manası yok demekki,bir daha ne gazlı araba alırım nede hyundai alırım artık :kızgınım:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Mesele Hyundai değil aslında. Mesele motor bakımını yapan usta. Kusura bakma ama dost acı söyler, sen arabanın motorunu bozmak yada zarar bermek için ugrasmayacagina gore, motor ustası Hakan Salınmış abimizin dediği gibi, aslında arabaların motorunu kötü usta bozar demişti. Kısaca kabahat Hyundai'de değil. Bakımsız, iyi kontrol edilmemiş motorun suçlusu marka olamaz. Yani arabanın değil ustanın değişmesi gerek.
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
yarın bakacam artık,ama o diyosa öyledi o zaman demek :/ ve söylediğiniz daha ağır olacağı,rektefe olacak kadar ağırsa motor bitik demek :/ bi daha gazlı araba alırsam iki olsun,bu kadar ağır sorunları varsa daha fazla bu arabayı tutmanın manası yok demekki,bir daha ne gazlı araba alırım nede hyundai alırım artık :kızgınım:

Zenfone5 ile Tapatalk kullanarak gönderildi.

Çevrimdışı mvphakan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Hyundai
vay bee,,valla çok doğru söz,böyle bişeyin olmasıda bakımlarda gözden kaçacak bişeymi,zaten canımı sıktı artık yeni araba bakıyorum,21-22 2003 kasa polo bulursam alacam,dizel motor alacam ama bu sefer,yarın gerçi gezecem sanayide soracam fiyat alacam belki daha uygun sorunları çözecek biride çıkar inşallah :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
:) iyi şanslar dilerim. Sonucu bizimle paylaş
vay bee,,valla çok doğru söz,böyle bişeyin olmasıda bakımlarda gözden kaçacak bişeymi,zaten canımı sıktı artık yeni araba bakıyorum,21-22 2003 kasa polo bulursam alacam,dizel motor alacam ama bu sefer,yarın gerçi gezecem sanayide soracam fiyat alacam belki daha uygun sorunları çözecek biride çıkar inşallah :)

Çevrimdışı Erkan Güner

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +24/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Erkan Güner
  • Marka: Gelecekte VOLVO
  • Model: Şuan Yaya
  • Model Yılı: 0000
ben niye araba almıyorm
birinci hırhızlık yüzünden
ikinci bozuluyor diye
Eracı Erkan

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
ben niye araba almıyorm
ikinci bozuluyor diye

Tabi tabi bizde inandık :D parayı dolara çevirdin :D kurnaz seniii :D

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Doğru  valla. Benim babam şöför yıllardır iş yeri arabalarını gösterdiği sanayide hyundai ve mitsubishi ye bakan ustaya gösteriyo kendi arabamızıda..  Oda sağolsun kırmıyor bizi almana kendi ustalığını yaptığı marka gibi bakıyor. Bir farklı ustaya gösterdik arabayı mundar oldu araba..

Sahibinden daha akıllı Zenfone5 ile gönderdi.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
ben niye araba almıyorm
ikinci bozuluyor diye
Sağlam araba niye bozulsun abi [emoji2]
ERKAN'A bakma sen :D parayı çevirdi dövize. Bekliyor :D

Çevrimdışı mvphakan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Hyundai
Cumartesi başka bi ustaya gösterdin,kaputu kaldırıp nasıl anlamış dedi,demekki ay sonu hedefi tutmamış dedi,bakım aralıklarımı sordu 15bini buldu dedim,hatanın bende olduğunu arabanın sağlam olduğunu söyledi,1 haftalık koyduğum yağın bile zift gibi olduğunu gördüm,hiç bişey yok dedi çok sevindim yağını değiştirdik sadece :D bide subap başını değiştirmek için motoru indirmeye gerek olmadığını,zaten motor inse 1000 tl den daha pahalıya patlayacağını söyledi

Çevrimdışı mvphakan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Hyundai
teşekkür ederim,aynen zaten kaputu kaldırıp hoppadan subap başı değişecek 1000 tl gider diyince hoşuma gitmemişti durum,100,000km den sonra 3 bakım yaptırdım 15bin km arayla ortalama,araç gazlı bi araç,yağın zift gibi olması pislik topladığını,kurum oluştuğunu söyledi usta,diğer bi kaç bakımı 10bin km ninde altına alıp yağı daha hızlı değiştirerek toparlayabileceğimizi söyledi.gayette tedavi ve teşhis hoşuma gitti,böyle söylediler diyip konuştuğumda ben sana aynı işi 500tl ye yaparımda diyebilirdi,hiç bişey yapmadan aracı verebilirdi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Geçmiş olsun Hakan. Demekki ustanın değişme zamanı gelmiş :) Bundan sonra daha dikkatli olursun artık. Bakımları aksatma.

Cumartesi başka bi ustaya gösterdin,kaputu kaldırıp nasıl anlamış dedi,demekki ay sonu hedefi tutmamış dedi,bakım aralıklarımı sordu 15bini buldu dedim,hatanın bende olduğunu arabanın sağlam olduğunu söyledi,1 haftalık koyduğum yağın bile zift gibi olduğunu gördüm,hiç bişey yok dedi çok sevindim yağını değiştirdik sadece :D bide subap başını değiştirmek için motoru indirmeye gerek olmadığını,zaten motor inse 1000 tl den daha pahalıya patlayacağını söyledi

Çevrimdışı mvphakan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Hyundai
Çok teşekkürler,yaa koştur koştur çalışıyoruz,yeminle arabayı yıkatmaya bile 2 ayda anca götürüyorum,bilmiyorum yaa yardır yardır bir ay dinleniyoruz sonra tekrar yoğunluk,hiç ilgilenemiyorum ne araba ile nede başka şeyle,,Allah başta senden sonra ilgilenen buraya yorum ve bilgilerini aktaran herkesten razı olsun

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bizde teşekkür ederiz, Allah cümlemizden razı olsun. Biz milletçe sadakate adapte olmuş insanlarız. Örneğin bir marka yakınlarımızca tavsiye ediliyorsa o markaya güvenir alırız, aldıktan sonra o markanında fanatiği oluruz. Aynı şey usta içinde geçerli :) benim ustam iyi deriz, başka ustaya gitmeyiz. Taki başımıza böyle şeyler gelene kadar. Halbuki alternatif araştırmakta yarar var farkında değiliz. İnşallah sıkıntısız sorunsuz kullanırsın aracını. Tekrar geçmiş olsun. :)

Çok teşekkürler,yaa koştur koştur çalışıyoruz,yeminle arabayı yıkatmaya bile 2 ayda anca götürüyorum,bilmiyorum yaa yardır yardır bir ay dinleniyoruz sonra tekrar yoğunluk,hiç ilgilenemiyorum ne araba ile nede başka şeyle,,Allah başta senden sonra ilgilenen buraya yorum ve bilgilerini aktaran herkesten razı olsun

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33