2005 Accent Admire Tekleme Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ufuktevin

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: ufuk tevin
  • Marka: admire
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
selamın aleyküm ustam benim 2005 model hundai admire arabam var. Arabayı alalı 1 yıl oldu sorunum şu 2 3 4 viteste giderken gaz pedalına çok bastıgım zaman gazı yemeyince kendini ittirip bırakıyor aynı tekliyormuş gibi oluyor gaz pedalına sanki ayağımın altında yurta varmış gibi çok hassas basmam gerekiyor hatta pedala bastıgımı hissetmeyecek kadar basmam gerekiyor ve ben bu duruma alışamadım motor sistemimi böyle yoksa sorun mu var motorda artık pedala fazla basmaya korkuyorum yada debriyajı yeniden yenilemek zorunda kalıyorum  internetten araştırdım böyle bi sorunla karşılaşanı bulamadım

siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı yada bana ne önerirsizniz teşekkür ederim....

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Ufuk bey öncelikle forumhyundai.com ailesine hoş geldiniz.

Motorun çalışma prensibi elbette böyle değil. Anlattıklarına göre bir sıkıntı olduğu kesin. Anladığım kadarıyla gaza basınca çok bağırıyor motor. Bu yüzden daha hassas basıyorsunuz gaza.

1. Boğaz kelebeğin de bir problem olabilir. Bir tamirciye gidip kontrol ettirin.
2. Yakıt (lpg ve benzin)  ayarında bir problem olabilir. (Yasin beye katılıyorum)
3. Gaz teli takılı kalıyor olabilir.
4. Bu en kötü ihtimal! Katalizör tıkanmış olabilir. Katalizörü kontrol ettirin. Şayet tıkalıysa değişimi gereklidir. Pahalı bir parçadır.
5. Araç eğer 80.000 km. yi geçmemiş orijinal km. de ise, en kestirme çözüm denemesi Carbon Clean yaptırmaktır. 50TL-100TL. arasında masrafı var.

Benim aklıma gelenler bunlar. Umarım en az masrafla probleminiz çözümlenir. Birde Ufuk bey, sizden ricam, Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap bölümünde kısaca kendinizi tanıtırsanız iyi olur. Aracınızdaki arıza için geçmiş olsun diyorum. İyi forumlar.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
selamın aleyküm ustam benim 2005 model hundai admire arabam var. Arabayı alalı 1 yıl oldu sorunum şu 2 3 4 viteste giderken gaz pedalına çok bastıgım zaman gazı yemeyince kendini ittirip bırakıyor aynı tekliyormuş gibi oluyor gaz pedalına sanki ayağımın altında yurta varmış gibi çok hassas basmam gerekiyor hatta pedala bastıgımı hissetmeyecek kadar basmam gerekiyor ve ben bu duruma alışamadım motor sistemimi böyle yoksa sorun mu var motorda artık pedala fazla basmaya korkuyorum yada debriyajı yeniden yenilemek zorunda kalıyorum  internetten araştırdım böyle bi sorunla karşılaşanı bulamadım

siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı yada bana ne önerirsizniz teşekkür ederim....

Çevrimdışı alis_09

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +134/-2
  • Ad Soyad: Alican Gürcan
  • Marka: Admire 1.3 MPI

çözüm basit :) tüpün rölelerine yani enjektörü ve filtrelerinin arasına 200tl sıkışmıştır o yüzden tekliyodur :)
>>>>> Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! <<<<<

Çevrimdışı Erkan Güner

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +24/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Erkan Güner
  • Marka: Gelecekte VOLVO
  • Model: Şuan Yaya
  • Model Yılı: 0000
vites yazısını okuyunca benim problemmi
dedim ama arkadaşınki başka sorun galiba
Eracı Erkan

Çevrimdışı ufuktevin

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Hyundai
ben sorunumu bıraz  daha açmak istiyorum mesala tum vıtesler için geçerlı dedıgım şey 2 3 4 5 dıyelım 3 de gıdıyoruz 3. vıteste gıderken gazı hafıfkestık vıtes devrı düştü tekrar gaz pedalını issedecek kadar fazla  gaza bastıgım zaman gazı yemıyor kendını teklıyormus gıbı ıttırıp bırakıyor o yuzden çok narın şöförun hıssedemeyecegı kadar gaza basmam gerekıyor alması ıcın  böyle tatlı tatlı

Çevrimdışı alis_09

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +134/-2
  • Ad Soyad: Alican Gürcan
  • Marka: Admire 1.3 MPI
araç vurduruyo gibi öne fırlıyo demi, özellikle yokuş yukarı daha cok belli oluyo
ben sorunumu bıraz  daha açmak istiyorum mesala tum vıtesler için geçerlı dedıgım şey 2 3 4 5 dıyelım 3 de gıdıyoruz 3. vıteste gıderken gazı hafıfkestık vıtes devrı düştü tekrar gaza bastıgım zaman gazı yemıyor kendını teklıyormus gıbı ıttırıp bırakıyor o yuzden çok narın şöförun hıssedemeyecegı kadar gaza basmam gerekıyor alması ıcın 
>>>>> Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! <<<<<

Çevrimdışı ufuktevin

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Hyundai
ee tabı oda var ama o kadar olmuyor tek sıkıntım debrıyacı kaldırıp tamamen bıraktıgım zaman sadece gaz pedalına
ıstedıgım şekılde basamamak her devır düştugunde debrıyaj yenılemek zorunda kalıyorum gazı o vıteste yedırmek için

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
cok garip.aklima baska bisey gelmiyor.bu sorun cozulunce mutlaka yazin.

Çevrimdışı Ersev

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: volkan
  • Model: Excel

Lpg kullanmasanız iyi olurdu araçlarda LPG birçok beyne hasar veriyor elektronik parçalarda,yada takıcaksanız sıralı LPG taktırmanızı yada size önerim olucak hava ile çalışan bi sistem var onu takdırmanızı öneririm taktırmayanlara LPG  takdircaklarada bu hava sistemini öneririm isteyen olursa istanbulda  yeri tarif ederim saygılarımla.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Lpg, benzinli motorlara zararli diye biliyorum Yasin sefim. Sivi petrol urunu benzin, puskurtme ve silindirde atesleme ile calisiyor. Yanma hucresine sivi olarak gelen benzinin kimyasi piston metalini yaglayarak yaniyor.

Lpg sistemi de mevcut enjektor sistemi kullanilarak ayni sistemle yakilmakta.

Fark su, oncelikle Lpg benzin gibi yaglama yapamadigi icin piston ic cidarinin yaglanmadan calismasina sebep olur. Kisa vadede degil ama uzun vadede piston ve silindirlerde ciddi asinmaya sebep olur. Ayrica Lpg deki diger dezavantaj ise yeteri kadar buharlasmadan yanma hucresine ulasmasi. Yani sivi halde enjektore ulastiginda once yanma hucresini donduruyor. Sonra atesleme ile aniden metal yuzeyin gozeneklerinde yanma yapiyor. Buda malzemenin erken yorulmasina sebep oluyor.

Eger motor blogu ve piston silindirler Lpg ye gore imal edilmis bir alasimla yapilmis olsa tamam. Ama sonradan donusum yapildigi icin elektronik aksam dahil, tum mekanizmayi yoruyor. Malesef bu bir gercek.

Çevrimdışı Erkan Güner

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +24/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Erkan Güner
  • Marka: Gelecekte VOLVO
  • Model: Şuan Yaya
  • Model Yılı: 0000

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı Umur Akkurt

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +33/-8
  • Forum Hyundai
  • Marka: Hyundai
  • Yakıt Tipi: Benzin
Bu durum benzinde oluyormu denediniz mi hiç? Bu durum benzinde olmuyorsa 

Lpg Regülatör ve regülatör basınçlarını kontrol ettiriniz.
Enjektörlerinize bakın rolelerde sıkıntı olabilir.
Sonradan bidaha lpg ayarı yapılsın.

Çevrimdışı JuniorFalcon

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +6/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Burak
  • Marka: Chevrolet
  • Model: Lacetti 1.6 WTCC
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Benzin
abilerimin dediği gibi sorun bi çok yerde olabilir açıp bakmak lazım ama yazılımda aklıma gelmiyor değil çünkü belli viteslerde yapıyo diyorsunuz bi ihtimal

Çevrimdışı EMRE91

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: emre yılmaz
  • Marka: hyundai
  • Model: 2006
2006 accent admire 1.6 motor benimde buna benzer sorunum var ..bu sorun katolizörün içini boşalttıktan sonra oldu şuan katalizör yok......benzinde tekleme yapmıyor herşey gayet normal ..tartarin marka lpg var tekleme gaza yüklendiğinde yapıyor....bujileri değiştirdiğin zaman sorun 1 hafta ortadan kalkıyor sonra aynı sorun devam ediyor...bu durumda ne yapmam gerek saygılar.....2 yıldır kullanıyorum böyle bir sorun yoktu katalizörün olmayışı bu.. sorunu yaparmı...??....saygılar :fildir:

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33