Yumurta Kasada Çalışma Sorunu :(

Emre · 8 · 3836

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +31/-2
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Emre CANLI
  • Marka: Kia
  • Model: Rio 1.5 Comfort
  • Model Yılı: 2004
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Merhabalar yumurta bu ara başımızı agritmaya başladı.  Araci İstanbul'dan Ankaraya getirdikten sonra benzin pompasi degisti bujiler degisti ve depo yıkandı. 1.Arabanin tekleme problemi ve stop etme problemi çözüldü fakat ilk calistirmada almama halen devam ediyor. Babam tekrar götürmüş Ostim Sanayiye.onceki yaptirdigimiz usta benzin pompasinin çıkmasıni takmış onu söktürüp Bosch un sifir pompasini alip başka bir yere taktirmis taktirinca sorun duzelmis fakat su an halen devam ediyor sorun.Bikac hafta once 2. Defada alan Araba su an 4. Defada aliyomus. Bir de şöyle bir şey daha oldu bende de yapti bunu 2 3 kez babamda da yapmis gecen ,marşa bastigimda arabadan acayip bi ses geliyo sanki araba calistiktan sonra marsi zorlarsin da yakacak gibi olursun ya öyle cins bi ses geliyor. Arabanin genel durumu gidişi vs iyi ama bu ilk calisma sorunu canimi sıktı.
(Biraz arastirma yaptim klasik sorun hyundailara lpg takildiktan sonraki calisma sorununa yönlendiriyor herkes ECU degerlerinin sifirlanmasi ve LPGye röle takilmasi konusunda tavsiyeler var. Bir de  Regülatör basıncını 1.1 bar'a düşürün, enjektör memelerinide 1.5mm ile değiştirerek kalibrasyon yaptırın sorununuz düzelir deniliyor.)  Sizce ariza nerde bu isten anlayan bi ustaniz varsa gidelim yaptiralim o kadar masraftan sonra arabanin hala sorun cikarmasi üzücü :(

2.Bir sorum daha olucak arabada klimayi actigimda normalin uzerinde hantallasiyor araba adeta gitmiyor gaz ayarinin iyi yapilmadigindan mi kaynaklaniyor acaba?

Şimdiden Teşekkürler....

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Önce şu konuyu, forum fotoğraf ve video yükleme yardım konularından, teknik mekanik problemler bölümüne bir taşıyayım :D sonra okuyalım bakalım kardeşimizin sıkıntısı neymiş :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
marşa bastigimda arabadan acayip bi ses geliyo sanki araba calistiktan sonra marsi zorlarsin da yakacak gibi olursun ya öyle cins bi ses geliyor.

Demişsin ya Emre, bir ihtimal marş motoru ömrünü tamamlamış gibi. Sanırım ilk çalıştırma sorunu bundan kaynaklı olabilir.

klimayi actigimda normalin uzerinde hantallasiyor araba adeta gitmiyor gaz ayarinin iyi yapilmadigindan mi kaynaklaniyor acaba?

Bu hadiseyi yeni mi yapmaya başladı Emre? Daha önce yapıyor muydu? Yani klimanın eski düzenini biliyor musun? Eğer lpg ayarından şüpheleniyorsan, benzinli kullanımda, klimayı test etmeni öneririm. Sorun ortadan kalkıyorsa gaz ayarı yaptır.

Birde Emre demişsin ya "1996 Model olup orjinal 197.400km" araç 18 yaşında, bence sırf aracın durumunu öğrenmek için dyno test yaptırmalısın. Araç motoru kaç beygir çıkıyor?

Usta önerisini de telefonda yapayım kardeşim. Çünkü kimi gidiyor memnun kalıyor dua ediyor, kimi gidiyor Allah belasını versin diyor. O yüzden karar aldım, tavsiye isteyen arasın konuşalım :) sonuçta benim cebime bir artısı yok. ;)

Geçmiş olsun Emre, yukarıdaki reçeteyi uyguladıktan sonra gel görüşelim :)

Çevrimdışı Emre

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +31/-2
  • Forum Hyundai
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Önce şu konuyu, forum fotoğraf ve video yükleme yardım konularından, teknik mekanik problemler bölümüne bir taşıyayım :D sonra okuyalım bakalım kardeşimizin sıkıntısı neymiş :)
Abi kusura bakma yanlış olmuş Tapatalk kullanma özürlüyum de azcik :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Sonuç ne oldu?

Çevrimdışı Emre

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +31/-2
  • Forum Hyundai
Sonuç ne oldu?
Honda servisi su an yogunuz bayramdan sonra bakabiliriz demişler. Bayramdan sonraya kaldi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Tamam. Şeref abiyle konuştum, yakıt sistemi komple değişecekmiş. Sadece pompa değişimi yetmiyormuş kardeşim. Şu anda araba gazda çalışıyormuş.

Sonuç ne oldu?
Honda servisi su an yogunuz bayramdan sonra bakabiliriz demişler. Bayramdan sonraya kaldi

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
geçmiş olsun Emre... Honda Altan usta ile bir görüş bakalım ne diyecekler...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33