Araç içi yol takip kamerası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Araç içi yol takip kamerası

Bu ürün, siz aracınızla hareket halindeyken sabitlediğiniz yerden yolu veya isterseniz araç içi görüntüleri kaydeder. Avrupalı bazı sigorta şirketleri bu görüntü kayıt sistemlerini müşlerilerine ücretsiz hediye edip, yaşanan kazalarda suçlu/suçsuz tespiti için kayıtlardan yararlanmaktadır. Tedbir amaçlıdır.

Standart bir üründe bulunan özellikler

360 derece döner monitör sayesinde 2.5" geniş görüş ekranı
Türkçe menü
Gece görüş özelliği
Fotoğraf çekme ve ses kayıt özelliği
Kayıtlarınızı bilgisayara kolaylıkla aktarılabilir ve televizyondan da izleyebilirsiniz
Cep telefonuyla uyumlu pil ve şarj aleti ile evde, araçta ise çakmak şarjıyla kolaylıkla şarj edilebilir.
El kamerası ya da evde de güvenlik kamerası olarak kullanılabilir.
Harekete duyarlı olma özelliği ile hareketsiz ortamları kaydetmeyerek daha uzun kayıt suresi kazandırır.
AV çıkışı ile TV de görüntüleri izleme özelliği.
CE Standartlarına Uygun üretilmiştir.
32 GB'a kadar hafıza desteklemektedir.
Dahili hafızası yoktur.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Kardeş bence al bir tane. Arabadan inerken vantuz'u ayır evde kullan. çocuk var artık, ne yaramazlıklar yapıyor kaydeder ona göre önlem alırsın, arabadada seyahat halindeyken kullanırsın. bence faydalı bir ürün. Ayrıca fiyatıda şu sıralar 60-70TL gibi rakamlardan başlıyor. Tabi kalite ve özelliğe göre rakamlar artıyor.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Abi varya benim konumu açmışsın çok yaşa emi bende bu konuyu paylaşmayı planlıyordum bu aralar araç içi kameralar hoşuma gitmeya başladı alsam mı bir tane  :düşünüyor:

Çevrimdışı ugur_bek

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +7/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ugur bekcibasi
  • Marka: hyundai
  • Model: getz
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Ben henüz araç içi kamera almadım ama iphone kullanıcılarına iSymDvr programını öneririm. Zaten araca bindiğim gibi telefonu tutacağa koyuyordum, artık bu programıda açıp otomatik kayda başlıyorum. İnincede kapatıyorum. Biraz zahmetli ama çoğu kameradan daha kaliteli  :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Her defasında kaydı otomatik siliyor mu? Yoksa sen manuel olarak mı siliyorsun?

Ben henüz araç içi kamera almadım ama iphone kullanıcılarına iSymDvr programını öneririm. Zaten araca bindiğim gibi telefonu tutacağa koyuyordum, artık bu programıda açıp otomatik kayda başlıyorum. İnincede kapatıyorum. Biraz zahmetli ama çoğu kameradan daha kaliteli  :)

Çevrimdışı adnan20

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +124/-1
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: ADNAN EĞDİR
  • Marka: HYUNDAİ
  • Model: i30
  • Model Yılı: 2012
Abi varya benim konumu açmışsın çok yaşa emi bende bu konuyu paylaşmayı planlıyordum bu aralar araç içi kameralar hoşuma gitmeya başladı alsam mı bir tane  :düşünüyor:
Bende var.16 gb kartım var.Dolduğunda en baştan başlayarak siliyor.Üstüne kaydediyor.Faydalı bir alet...Tavsiye ederim..Gece görüşü de var..Aynı Vedatın mesajındaki alet..
şecaat arz ederken merd i kıpti sirkatin söyler

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hocam ben asıl görüntü kalitesini merak ettim. Ayrıca ses kaydı da alıyor mu?

Bende var.16 gb kartım var.Dolduğunda en baştan başlayarak siliyor.Üstüne kaydediyor.Faydalı bir alet...Tavsiye ederim..Gece görüşü de var..Aynı Vedatın mesajındaki alet..

Çevrimdışı adnan20

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +124/-1
  • Forum Hyundai
Görüntü kalitesini kendin ayarlıyabiliyorsun.HD ve ya VGA..Ses kalitesi çok iyi olmasa da ses kaydı da yapıyor..

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Adnan abi, siz kaç TL'ye satınaldınız? Markası var mı? Yoksa üniversal bir ürün mü?

Görüntü kalitesini kendin ayarlıyabiliyorsun.HD ve ya VGA..Ses kalitesi çok iyi olmasa da ses kaydı da yapıyor..

Çevrimdışı adnan20

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +124/-1
  • Forum Hyundai
morhipo dan indirimli 50 tl ye getirtmiştim.Daha yeni sayılır 2 ay anca oldu.Markasını hatırlayamıyorum.Ama hepsi Çin işi neticede.. :D

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Morhipo demek :) Tamam Abi :)

morhipo dan indirimli 50 tl ye getirtmiştim.Daha yeni sayılır 2 ay anca oldu.Markasını hatırlayamıyorum.Ama hepsi Çin işi neticede.. :D

Çevrimdışı adnan20

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +124/-1
  • Forum Hyundai

MORHİPO denilen şey indirim sitesi..Anlamışsın sen onu :D

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
 :hihihi:  :hihihi: Sağolun Adnan abi  :kucakla:

MORHİPO denilen şey indirim sitesi..Anlamışsın sen onu :D

Çevrimdışı ugur_bek

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +7/-0
  • Forum Otomobil

Ben iphone için birçok program denedim ve içlerinde en iyisi buydu. Program açıldığı gibi kayıda otomatik başlayabiliyor. Siz ayarlarda en fazla kullanabileceği alanı belirtiyorsunuz (bende 4gb). Her bir klibin kaç dakika olacağını belirtiyorsunuz (bende 4dk). DVR kayıt cihazı gibi kayıda başlayıp kliplere isim verip devam ediyor. Ne zamanki kayıt alanı dolarsa en eski tarihliden başlamak üzere silip yeni kaydı o kayıttan boşalan alana kaydediyor. Birde bu programda hareket sensöründen gelen bilgilere göre tetiklenme var. Yani Allah korusun bir kaza sonrası kimse programı kapatmamış ve kayıt alanınız dolarsa sistem bu kaydı silebilir. Ama bu hareket sensörünü aktif ederseniz şiddetli hareketler anında çekilen kayıtlar önemli olarak işaretlenip silinmiyor. Böylece kaza veya tehlikeli bir durum sonrası cihaza müdehale etmeniz gerekmiyor. Ama dediğiniz gibi çok uğraştırıyor. Her seferinde şarja tak, tutucuya tak, inerken programı kapat falan derken sıkıntı basıyor insana  :)

Aslında çokta masraflı şeyler değiller. Neden üreticiler opsiyonelde olsa eklemez anlamam. Özellikle iç dikiz aynasının içi boştur. Oraya koyuver işte  :D Hiç olmadı bi buluşmada iç dikiz aynasının hemen arkasına bir usb kablosu çekip, böyle bir cihazı cama sabitleyebiliriz. Böylece araç çalıştığı anda kayıda başlar, stop edince durur. Önemli bir durumda siz sadece hafıza kartını çıkartıp neler olduğuna bakarsınız.

Birde ben böyle cihazların birçoğunu inceledim ve görüntü kalitelerini beğenmedim. Sırf güzel bir model bulabilmek için Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap adresindeki arkadaşı takip ediyorum ama onun incelediği marka modellerde Türkiyede yok tabi. Ne yazıkki ne kadar dandik ürün varsa ülkemize getirilip satılıyor  :-6

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler.

Ayrıca bu donanımın opsiyonel olarak bile olsa araçlarda yer almamasına bende şaşırıyorum. Piyasada 50-60 lirata satılan bir ürün sonuçta... Araçlara eklense fiyatı ne kadar etkileyecek ki? İnanılmaz garip bir durum.

Ben iphone için birçok program denedim ve içlerinde en iyisi buydu. Program açıldığı gibi kayıda otomatik başlayabiliyor. Siz ayarlarda en fazla kullanabileceği alanı belirtiyorsunuz (bende 4gb). Her bir klibin kaç dakika olacağını belirtiyorsunuz (bende 4dk). DVR kayıt cihazı gibi kayıda başlayıp kliplere isim verip devam ediyor. Ne zamanki kayıt alanı dolarsa en eski tarihliden başlamak üzere silip yeni kaydı o kayıttan boşalan alana kaydediyor. Birde bu programda hareket sensöründen gelen bilgilere göre tetiklenme var. Yani Allah korusun bir kaza sonrası kimse programı kapatmamış ve kayıt alanınız dolarsa sistem bu kaydı silebilir. Ama bu hareket sensörünü aktif ederseniz şiddetli hareketler anında çekilen kayıtlar önemli olarak işaretlenip silinmiyor. Böylece kaza veya tehlikeli bir durum sonrası cihaza müdehale etmeniz gerekmiyor. Ama dediğiniz gibi çok uğraştırıyor. Her seferinde şarja tak, tutucuya tak, inerken programı kapat falan derken sıkıntı basıyor insana  :)

Aslında çokta masraflı şeyler değiller. Neden üreticiler opsiyonelde olsa eklemez anlamam. Özellikle iç dikiz aynasının içi boştur. Oraya koyuver işte  :D Hiç olmadı bi buluşmada iç dikiz aynasının hemen arkasına bir usb kablosu çekip, böyle bir cihazı cama sabitleyebiliriz. Böylece araç çalıştığı anda kayıda başlar, stop edince durur. Önemli bir durumda siz sadece hafıza kartını çıkartıp neler olduğuna bakarsınız.

Birde ben böyle cihazların birçoğunu inceledim ve görüntü kalitelerini beğenmedim. Sırf güzel bir model bulabilmek için Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap adresindeki arkadaşı takip ediyorum ama onun incelediği marka modellerde Türkiyede yok tabi. Ne yazıkki ne kadar dandik ürün varsa ülkemize getirilip satılıyor  :-6

Çevrimdışı ugur_bek

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +7/-0
  • Forum Otomobil
Daha öncede forumda konuşmuştuk. Cidden araç içi kamerada önemli, kamerada gps özelliğide önemli. Ne yazıkki üreticiler buna önem vermiyorlar. Sanırım hukuki açıdan bazı kısıtlamalar mevcut. Birde resimdeki cihazın markasını modelini biliyor musunuz acaba? Çok hoşuma gittide  :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33