GönderenKonu: Jeep Compass 2014 Model  (Okunma sayısı 31599 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
  • *

• Üye'ye 1223 defa
  • Puan +614/-17
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Administrator
  • Marka: Renault
  • Model: Hafif Ticari
  • Model Yılı: 2017
  • Yakıt Tipi: Benzin
Jeep Compass 2014 Model
« : 13 Ağustos 2013, 23:54:52 »
Jeep Compass 2014 Model

Zaman en kıymetli hazinedir

ÇevrimdışıY.E.P.

• FO-Süper üye
  • *

• Üye'ye 172 defa
  • Puan +373/-7
    • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
    • Model: 1.6 HDI Dynamic
    • Model Yılı: 2011
    • Yakıt Tipi: Motorin
    Ynt: Jeep Compass 2014 Model
    « Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2013, 08:51:05 »
    Enfes bir tasarım...bununla Karadeniz yaylalarına çıkacan üstad... püfür püfür...

ÇevrimdışıY.E.P.

• FO-Süper üye
    • *

• Üye'ye 172 defa
    • Puan +373/-7
      « Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2013, 09:23:31 »
      Hah! Şöyle işte ya... Bak ne güzel uzay yolu tasarımı olmadan müthiş olmuş...
      Ama bana arka tarafı Volvo'yu andırdı... Kaportadaki sert çizgili tasarım...  :düşünüyor:

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
      • *

• Üye'ye 1223 defa
      • Puan +614/-17
        • ForumOtomobil
      « Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2013, 09:24:29 »
      Jipe adını veren marka JEEP :) olay budur elbette ;)

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
      Hah! Şöyle işte ya... Bak ne güzel uzay yolu tasarımı olmadan müthiş olmuş...
      Ama bana arka tarafı Volvo'yu andırdı... Kaportadaki sert çizgili tasarım...  :düşünüyor:

Çevrimdışımelihksn

• FO-Süper üye
      • *

• Üye'ye 41 defa
      • Puan +114/-0
        • Ad Soyad: melih kişin
        • Marka: Peugeot
        • Model: 508
        • Model Yılı: 2013
        « Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2013, 09:37:40 »
        Aranan kan bulundu dıyosun Uğur abi dun gece senle konusdukdan sonra uyku tutmadı yatagın içinde bi girişmişsem telefona compassların şanzımanı ve verebıleceği büyük hatalarla alakalı uzunca bı forum gezdım çoğu yabancı sıte malesef ülkemizde adam akıllı anlatan yok.Çat pat ingilizcemle anladığım kadarıyla bu meretin şanzımanı aynı vw gıbı dsg ye benzer enfes bir makina alıcısınıa sıkıntı çıkarmıyor fakat birde bozulursa olurda sıkıntıya düşersenız yurt dışı fiyatıyla 3 ila5 bin euro gibi bi maliyeti var ülkemızde 15 bın cıvarı bır arızadan bahsedıyorlar buda ınsanı cok korkutuyor :) ama performans acısından tartısılmayacak bır SUV.

Eksi olarak sayılabılecek tek sey ıcerısıne kullanılan sert plastık malzeme ıcıne bındıgınız zaman( Showroomda tecrube fırsatım oldu) sankı bı clıo  bı palıoda gıbı hıssedıyosunuz kendınızı takı dıreksıyon sımıdını kavrayanekadar hele bıde kontağı çevirdinizmi kahrolası amerikan emperyalizmi sarıyor tüm vucudunuzu :):)

Bir diğer dikkaimi çeken nokta ise Jeep Patrıot ıle compass ın fıyatlarının aynı olması dızayn gorecelı bı kavram (ben compass ı daha cok begensemde) 2007 den bu yana ülkemizde satış bazında Patrıot çok daha ileride özellik olarak hiçbir fark yokken.

Son olarak yakıtı ve vergisi malesef ki 0 ları diğer SUV lardaki gibi (Tiguan, Kuga vb.) 1.4 ve 1.6 seçenekleri mevcut değil 2.0 benzınlı 2.2 dızel ve 2.4 benzınlı seceneklerı sunuluyor 0 arac ıcın vergısı bıraz pahalı oluyor 1-3 yas aralıgında olanlar tercıh edılebılır bu seferde sanzuan korkutuyor :) Yakıt konusundada 4x4 bı arac benzınde fabrıka değerlerı sehır ıcı 10,4 gostersede 12 altına dusecegını dusunmuyorum 2.4 motorlar ıcın.

Anlaşılan bu gidişle yine hevesimiz kursamızda kalacak gibi  :anlamadim:
        « Son Düzenleme: 14 Ağustos 2013, 09:39:10 Gönderen: melihksn »
        Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki padişah olan Süleyman bu dünyadan eli boş gitmiştir.
        Kanuni Sultan Süleyman

ÇevrimdışıY.E.P.

• FO-Süper üye
        • *

• Üye'ye 172 defa
        • Puan +373/-7
          « Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2013, 09:41:05 »
          Benim ford'un 10.7 yaktığı yerde 12L nedir ki?  :fildir:
          (Daha o da aklaşık 300KM annemler kullandı 9.9'du... 20-25 km ben kullandım 10.7'ye ıktı  :-4)

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
          • *

• Üye'ye 1223 defa
          • Puan +614/-17
            • ForumOtomobil
          « Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2013, 09:52:40 »
          Hayırlısı olsun Melih, dünden buyana bende biraz forumlardan birazda eş dosttan bilgi topladım seninlede konuştuk telefonda. Hadi yakıtı vergisi şöyle bir kenarda dursun, şanzıman arızası kabusu ile yaşamak ayrı bir stres kaynağı. O nedenle heves kursakta kalmasın, mümkünse o lokmayı hiç almayalım biz. Çünkü yarın ne olacağı belli olmaz. Araç performak ve güvenlik konusunda çok iyi ama gel gör ki çıtanın biraz üzerinde (yedek parçada) Hayırlısı olsun diyelim.

Aranan kan bulundu dıyosun Uğur abi dun gece senle konusdukdan sonra uyku tutmadı yatagın içinde bi girişmişsem telefona compassların şanzımanı ve verebıleceği büyük hatalarla alakalı uzunca bı forum gezdım çoğu yabancı sıte malesef ülkemizde adam akıllı anlatan yok.Çat pat ingilizcemle anladığım kadarıyla bu meretin şanzımanı aynı vw gıbı dsg ye benzer enfes bir makina alıcısınıa sıkıntı çıkarmıyor fakat birde bozulursa olurda sıkıntıya düşersenız yurt dışı fiyatıyla 3 ila5 bin euro gibi bi maliyeti var ülkemızde 15 bın cıvarı bır arızadan bahsedıyorlar buda ınsanı cok korkutuyor :) ama performans acısından tartısılmayacak bır SUV.

Eksi olarak sayılabılecek tek sey ıcerısıne kullanılan sert plastık malzeme ıcıne bındıgınız zaman( Showroomda tecrube fırsatım oldu) sankı bı clıo  bı palıoda gıbı hıssedıyosunuz kendınızı takı dıreksıyon sımıdını kavrayanekadar hele bıde kontağı çevirdinizmi kahrolası amerikan emperyalizmi sarıyor tüm vucudunuzu :):)

Bir diğer dikkaimi çeken nokta ise Jeep Patrıot ıle compass ın fıyatlarının aynı olması dızayn gorecelı bı kavram (ben compass ı daha cok begensemde) 2007 den bu yana ülkemizde satış bazında Patrıot çok daha ileride özellik olarak hiçbir fark yokken.

Son olarak yakıtı ve vergisi malesef ki 0 ları diğer SUV lardaki gibi (Tiguan, Kuga vb.) 1.4 ve 1.6 seçenekleri mevcut değil 2.0 benzınlı 2.2 dızel ve 2.4 benzınlı seceneklerı sunuluyor 0 arac ıcın vergısı bıraz pahalı oluyor 1-3 yas aralıgında olanlar tercıh edılebılır bu seferde sanzuan korkutuyor :) Yakıt konusundada 4x4 bı arac benzınde fabrıka değerlerı sehır ıcı 10,4 gostersede 12 altına dusecegını dusunmuyorum 2.4 motorlar ıcın.

Anlaşılan bu gidişle yine hevesimiz kursamızda kalacak gibi  :anlamadim:

Çevrimdışımelihksn

• FO-Süper üye
          • *

• Üye'ye 41 defa
          • Puan +114/-0
            « Yanıtla #7 : 14 Ağustos 2013, 09:54:03 »
            Benim ford'un 10.7 yaktığı yerde 12L nedir ki?  :fildir:
            (Daha o da aklaşık 300KM annemler kullandı 9.9'du... 20-25 km ben kullandım 10.7'ye ıktı  :-4)

aynen öyle işin garibi ikinci ellerine bakıyorum bir kaç gündür bi kaç ilan sahibiyle konusdum adamlar sehır ıcı 9 litre yakdıklarını ıdda edıyorlar 2008 compass 2.4 otomatik için  :yandan: :yandan:
            Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki padişah olan Süleyman bu dünyadan eli boş gitmiştir.
            Kanuni Sultan Süleyman

ÇevrimdışıY.E.P.

• FO-Süper üye
            • *

• Üye'ye 172 defa
            • Puan +373/-7
              « Yanıtla #8 : 14 Ağustos 2013, 09:56:29 »
              9 mu :o :o :o

Çevrimdışımelihksn

• FO-Süper üye
              • *

• Üye'ye 41 defa
              • Puan +114/-0
                « Yanıtla #9 : 14 Ağustos 2013, 09:58:01 »
                Hayırlısı olsun Melih, dünden buyana bende biraz forumlardan birazda eş dosttan bilgi topladım seninlede konuştuk telefonda. Hadi yakıtı vergisi şöyle bir kenarda dursun, şanzıman arızası kabusu ile yaşamak ayrı bir stres kaynağı. O nedenle heves kursakta kalmasın, mümkünse o lokmayı hiç almayalım biz. Çünkü yarın ne olacağı belli olmaz. Araç performak ve güvenlik konusunda çok iyi ama gel gör ki çıtanın biraz üzerinde (yedek parçada) Hayırlısı olsun diyelim.

Aynen oyle abı önumuzdekı maclara bakalım :)

Opel Astra Turbo
                Bmw 3 serısı 2007-2009 arası
                Birde nekadar ıstemesemde benı kendıne ceken bı pegeout 3008 var :D

Bunları değerlendırelım artık :D
                Kanuni Sultan Süleyman

Kiev Kiralık Ev
                Otomobil Teknik Terimler Sözlüğügarantiliarabam.com.tr