yeni nesil araç takip sistemi(connected car)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sailtech

 • Yeni Üye
 • *
  • İleti: 1
  • Puan +0/-0
  • Cinsiyet:Bay
 • Forum Otomobil
 • Ad Soyad: gökhan özel
 • Marka: volkwagen
 • Model: cc
 • Model Yılı: 2013
 • Yakıt Tipi: Benzin
Connected araçlar gelecek de birçok cihazla bağlantılı olarak haberleşecek ve hayatımızı kolaylaştırması beklenen yeni nesil teknolojiler arasındadır. OBDPlus araç takip sistemlerinin başlatmış olduğu akıllı otomobil ve takip sistemleri çalışmalarına günümüzde rastlayabilirsiniz. Gelecekte te bu teknolojinin gelişmiş hatta çok gelişmiş hallerine şahitlik edeceğimiz kaçınılmazdır. Connected Car teknolojisi temel olarak yaşamda bizlerin zamandan tasarruf etmemizi sağlayacak bir teknolojidir. Gelecek nesil için daha güvenli araçlar ve çevrecilik anlayışı ile insanlığa hizmet etme temeli üzerine inşaa edildiği için kullanım alanı artacaktır. .

Connected Car teknolojisini örnek ile açıklamak gerekir ise kış mevsiminde evinizden çıkarken sizin evden çıkış saatinizi bilecek ve siz gelmeden arabayı ısıtacak. Bununla beraber araç yolda seyir halinde iken diğer araçlarla sürekli olarak iletişim halinde olup takip mesafesini ayarlayarak olası kaza ve ölümle sonuçlanabilecek oranları azaltacaktır. Gündeme dair kaçırdığınız haberleri kısa kesitler halinde dinleyebilirsiniz. Trafikte kalma durumunuzda size diğer alternatif yolları önerip sunacaktır. Aracınızda herhangi bir sorun olduğunda sizi bilgilendirecektir. Aynı zamanda arıza ile ilgili size en yakın ve uygun fiyatlı servise sizi yönlendirecektir. Eve dönüş zamanı geldiğinde evinize yaklaştığınız zaman evinizin lambalarını yakabilecek ve böylelikle enerji tasarrufu sağlayabileceksiniz. Bununla beraber araç içi eğlence kısmı önem arz edecektir. Çünkü; insanlar büyük zamanını araç içinde geçirmektedirler bu sebeple araç için konfora bu sistemde önem verilmiştir.

Bu teknoloji ile ön görülen 2020 yıllarında 10 araçtan 9'un da bu teknoloji olacak ve araçlar birbirine bağlı olacak. Yapılan bu istatistikler göstermekte ki Connected Car teknolojisine güvenildiğinin ve gelişmekte olduğunun göstergesidir. Connected Car teknolojisinin başarılı örnekleri arasında ;Google, Mercedes, Toyota, Audi gibi bilinen büyük markalar vardır. Google'nin sürücüsüz araçları Connected Car araç teknolojisinin ilk temsilcileridir. Connected Car teknolojisi filo, toplu taşıt ve ticari araçlarda sürücünün eco yakıt kullanımında ani fren yada agresif sürüşleri merkeze rapor edebilecek ve ciddi anlamda tasarruf sağlayacaktır. ObdPlus araç takip ve arıza tespit cihazı Connected Car teknolojisine dünyadaki rakiplerinden açık ara önde olarak sistemi geliştirmektedir. Önümüzdeki yıllarda akılı araç sistemleri hayatımızın bir parçası olacak ve ObdPlus ailesi olarak bizde sektörde ki yerimizi koruyarak ve sistemi geliştirerek ve devam edecektir.
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap adresimizden ziyaret edebilirsiniz. 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33